| Juravlea_Liliana_1968 a întrebat:

am si eu un bios pe model 2005 americal megatrend si nu stiu cum sa setez biosu pentru a instala un windows adica la mine nu-i ca la celelalte calculatoare, nu-i pe coloane, (ex: standard CMOS setup, Advenced Setup, etc. ) daca ma puteti ajuta plz dau funda.

1 răspuns:
| AgathaRo a răspuns:

Teoretic ar trebui sa poti instala windowsul doar ca trebuie sa bootezi cd-ul. Vezi ca sistemele de operare difera (x86 fata de x64) si comatibilitatea AHCI~IDE trebuie sa ai in vedere.Ar trebui sa ai o tasta anume (f8, f9, f10 ) depinde ca sunt mai multe variante.