| kegrtteger a întrebat:

Cati mm inseamna fiecare numar de la frizerie si daca in parti si spate il vreau scurt si in fata il vreau cam de 4 cm cum ar trebui sa ii spun?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Milimetri sunt la masinile de tuns si sunt pana la 16 sau chiar 18. In rest se ia din foarfeca si ii spui: vreau sa aiba 4 cm sau 40 mm. Daca intelege romaneste nu-i problema.hee hee

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! In părti si la spate te poti tunde cu masina cu nr 3 ssi restul cu 4 sau cu foarfeca sa nu fie nici foarte scurt ca daca ai capul mare nu i ti va sta bine, din breton sa scurteze 2, sau 3 milimetrii din foarfeca, c am 2 degete, asa sa i spui frizeriței, majoritatea sunt fete in saloane.