| kegrtteger a întrebat:

Daca vreau sa ma tund in parti scurt si in fata am 7 cm si vreau sa imi ia doar 3 cm cum ar trebui sa ii spun frizerului cu numere?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Pentru scurt în părți total (adică până sus): 2-3 în părți urcat până sus în ambele părți și sus scurtat puțin din foarfecă (oricum îți va arăta cât intenționează să taie și te va întreba dacă vrei mai lung sau mai scurt sau dacă e bine așa cum îți arată inițial).

Dacă vrei scurt în părți parțial (jumatea de jos mai lungă decât cea de sus): 2-3 în părți pierdut, să nu urce până sus și sus la fel, îi zici să te ia puțin din foarfecă.

| kavasaki99 a răspuns:

Gasesti poza pe net si mergi cu ea la frizer daca frizerul este priceput te va face ca in poza! bafta

| AdrianAntoine a răspuns:

Depinde. Pentru scurt în părți total (adică până sus): 2-3 în părți urcat până sus în ambele părți și sus scurtat puțin din foarfecă (oricum îți va arăta cât intenționează să taie și te va întreba dacă vrei mai lung sau mai scurt sau dacă e bine așa cum îți arată inițial).

Dacă vrei scurt în părți parțial (jumatea de jos mai scurtă decât cea de sus): 2-3 în părți pierdut, adică să nu urce până sus și sus la fel, îi zici să te ia puțin din foarfecă.

| coss15 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi să găsești o poză cu, coafura dorită și frizerului să-i explici cum îți vine ție mai ușor! Frizerul va înțelege mai bine dacă-i arăți și o poză!