| ThePrinceJoker a întrebat:

Sall TPU
ce ati recomanda dintre s 4 mini si ace 4 in functie de performanta,rapiditate, gaming.si cat de cunoascut este telefonul

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

S4 mini e mai bun.
Avantaje:
- procesor Dual-core 1.7 GHz Krait 300 (ace4 are 1, 00 ghz);
-memorie interna 8gb si 1, 5gb ram (ace4 are 4gb intern si 512mb ram);
-camera spate 8mpx; camera fata 1, 9mpx (ace4 are vga pe fata si 5mpx pe spate);
-are ecran mai mare;
-are infrasoru;
-are radio cu rds;
-are gyro, proximity, compass (ace4 nu le are pe acestea);
-are bateria mai buna (1900 mAh) (ace4 are 1500).
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5375&idPhone2=6479

| iuli000 a răspuns:

Tu mai faceți greșeală sa căutați telefoane sau orice de genul asta după cat de cunoscut telefonul!
In acest caz îți recomand S4 mini.
Dar daca vrei iti recomand alt telefon mai bun la aceleas preț.

| Cimped a răspuns:

Nu as recomanda nici unu din cele 2.

| TheROby2000 a răspuns:

CLAR S4 dar nu ar trebui sa te iei dupa cat de cunoscut e iti recomand chiar Allview x1 soul ( e penal telefonul si are si diagonala mai mare) eu am acest telefon si la gaming ruleaza N.O.V.A Sau Modern Combat fara nici o problema...dar dintre acele doua s4 MINI

| ThePrinceJoker explică (pentru TheROby2000):

Multumesc ca mi-ai amintit de x soul dar acesta este un telefon direct made in china sa spun asa

| TheROby2000 a răspuns (pentru ThePrinceJoker):

Nu conteaza de unde e ( toate tel. sunt made in china) alview-ul e marfa romaneasca tongue ...conteaza sa mearga calumea! Dar faci cum vrei