| WeedOo a întrebat:

deci am si eu o mica mare prblema big grin Deci am avut pana acum cateva zile instalat AVG 2012 asa scria si nu stiu ce a patit ca s-au dezactivat functiile de scanare in pc si de scanat linkurile si l-am dezinstalat si am vut sa il sinstalez din nou si nu merge cand se incarca mi se blocheaza cand mai are sa se incarce un sfert imi da o eroare am luat si alt antivirus tot AVG gen (2011) si nici asta nu se instaleaza ce are si ce as putea sa ai fac sa mearga instalat big grin pls ajutati-ma si pe mine

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Sall.Ai rezolvat problema?

7 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Un raspuns simplu.Procedeaza asa: Porneste compul si in momentul cind incepe sa buteze biosul (apare scrisurile albe pe fond negru chiar la inceput ) apasa tasta F8 repetat la 3-4 secunde.Iti va apare un ecran cu mai multe optiuni.Din sagetile tasta coboara pe restore (caut cuvantul asta in text ).Da clik pe bara si compul se va restarta.Iti va apare un ecran cu un calendar,tu du-te pe data unde ai instalat avg-ul, da clik, compul se va restarta si va incepe operatiunea de refacere a windosului inaintea instalari antivirusului avg. Apoi se va restarta si va porni ca si cum nu ai instalat niciodata avg. poti proceda asa si cu alte instalari nereusite.Succes

| WeedOo explică (pentru traveler):

Traveler: Deci am facut cum ai zis tu numai ca la mine nu apare nici un "restore" eu am asa :
Safe mode
Safe mode with networking
Safe mode with comand prompt

Enable boot logging
Enable VGA mode
Last known good configuration(your most recent setting that worked)
Directory services sentore mode ( Windows domain controllers only)

Debugging mode
Disable automatic restart on sistem failure

Start windows Normally
Reboot
Return to OS choices menu
Si cam atat alte idei ca eu sincer nu prea am sad

| traveler a răspuns (pentru WeedOo):

Directory services RESTORE mode ( Windows domain controllers only)
ASTA CE ESTE?

| WeedOo explică (pentru traveler):

Nu este decat ce e mai sus sau mai juns adica unde te-am explicat eu atat

| traveler a răspuns (pentru WeedOo):

Directory services restore mode ( Windows domain controllers only)

| traveler a răspuns (pentru WeedOo):

Sall.Ai rezolvat problema?

| traveler a răspuns:

Revin,foloseste AVIRA antivirus este free si mai destept ca avg si cu update la zi.http://www.avira.com/en/support-download ALEGE doar free nu altul.Succes.

| DraGfirE a răspuns:

Inseamna ca ai luat un virus incearca avira si daca nu merge nici asta ai luat virusi.