| marianadriann a întrebat:

Este adevarat ca daca aplici de viza dintr-o tara straina ai mai multe sanse sa fi acceptat decat daca ai aplica din Romania?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de intelegerile dintre tari. De exemplu: noi nu putem merge fara viza in SUA. Hungurii, da. Sunt alte tari in care este invers.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio treaba. Daca respecti conditiile pentru respectiva viza nu conteaza de unde aplici

| relian a răspuns:

Nu cred.Aia de la ambsada sunt din tara in care tu vrei sa obtii viza, deci ca ambasada se afla in RO sau in Franta aia de acolo care lucreaza nu-s romani sau francezi, ca au si oameni care lucreaza romani da, insa cel care da viza nu este roman.
Mai degraba cred ca depinde ce relatii, ce reguli are tara unde vrei sa obtii viza cu RO.