| RoDanny a întrebat:

Este cineva care la examenul de mate a facut punctul c), problema 2 de la subiectul III? Ca de exemplu la mine in clasa nu a facut-o nimeni si colegi cred ca este greseala de tiparit. Daca ati facut-o va rog puteti sa-mi explicati si mie?

4 răspunsuri:
| euu33 a răspuns:

Https://www.facebook.com/mediafax.ro/

Uita-te aici. Sunt rezolvate toate subiectele

| RoDanny explică:

Ma spuzati nu era problema 2 ci problema 1

| alexandruvalentin a răspuns:

Era simplu, calculai laturile triunghiurilor din teorema lui Pitagora, erau doua triunghiuri isoscele dupa care trage-ai o inaltime la amandoua si aflai ca unghiul dintre plane este de 90° din reciproca teoremei lui Pitagora, funda?

| BlackPantherWow a răspuns:

E sigur greșeală de tipar ca nici eu nu am facut-o si am mers la interjudețeana la mate. e greșeală de tipar