| Cristi1948775002 a întrebat:

Mi-am cumparat si eu un iphone 5s la abonament de la telekom si acum imi cere pentru jocurile gratuite de pe app store metoda de facturare! Ma puteti ajuta cumva va rog eu mult!

1 răspuns:
| LordEgo a răspuns:

1) Accesează Configurări > iTunes și App Store.
2) Atinge ID Apple în partea de sus a ecranului.
3) Atinge Vizualizați ID Apple. Este posibil să trebuiască să te autentifici sau să utilizezi funcția Touch ID.
4) Atinge Abonamente.
5) Atinge abonamentul pe care vrei să-l gestionezi.
Dacă nu vezi un abonament, însă plătești în continuare pentru acesta, asigură-te că ești autentificat cu ID-ul Apple corect. Dacă te-ai autentificat corect, este posibil să te fi abonat direct la furnizor, nu prin iTunes. În acest caz, contactează direct editorul conținutului sau dezvoltatorul aplicației pentru a-ți anula abonamentul. În Configurări poți să gestionezi doar abonamentele făcute prin intermediul aplicației News.
6) Folosește opțiunile de gestionare a abonamentului. Poți să alegi altă ofertă de abonament sau să atingi Anulați abonamentul pentru a anula abonamentul. Dacă-l anulezi, abonamentul va expira la încheierea ciclului curent de facturare.
Sper ca te.am ajutat.