| eusuntcipi a întrebat:

Salut. Acum o saptamana am platit 2 facturi la electricitate (Electrica). Am primit notificare pe mail cu comfirmarea platii, in aplicatie aparand ca facturile au fost platita. Stiu ca dureaza pana la 3 zile pentru procesarea platii, dar nici in zi de azi sa nu se fi procesat, dupa o saptamana? Acum pe MyElectrica apar amandoua facturile ca neplatite. E prima oara cand mi se intampla asta. O fi ceva bug al aplicatiei? Suma din cont a disparut si plata a fost efectuata.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai dovada ca ai platit, nu te agita. Sunt ceva probleme, poate!

| darrio2007 a răspuns:

Le-ai platit dupa ce a expirat scadenta. Daca nu plateai iti venea instiintare ca nu ai platit. Eu am primit una pe data de 15 scadenta in aceeasi zi, emisa pe 31 mai. Si ieri alta scadenta pe 25. Pe cea de ieri apare ca neplatita cea dinainte pentru ca o platisem pe 19 nu pe 15.

| nukeyly a răspuns:

Stiu ca dureaza pana la 3 zile, si de zilele asta de refresh, ei, se pot folosi ca sunt baieti buni sa-ti taie curentul deschiderea era candva 200 ron deci te poti asteapa ca ei sa se ascunda dupa deget, tine bine de chitante in caz de furtuna. Buguri de net si de soft vor fi cat e lumea.