| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si in vacanta de vara vreau sa merg la niste cursuri de calculatoare. Apartin de judetul giurgiu si as vrea undeva in Bucuresti(este mai aproape Bucuresti de mine decat giurgiu chiar daca nu apartin de Bucuresti)deci stie careva o locatie unde se predau cursuri(contra cost desigur) de preferabil si in Jilava sau 1 Decembrie sau in Bucuresti dar nu departe rau. Ofer funda pentru cel mai folositor raspuns.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Mulți înainte.Cursuri de calculatoare; în ce ramură a calculatoarelor vrei să te specializezi (să zic așa)?
Ca o recomandare.De service poți uita ca cu meseria asta vei murii de foame, mai ales dacă nu ai bani să investești în propriul tău service de calculatoare.
Programarea. piața e deja saturată, iar în viitor nu va mai fii nevoie de noi programatori care să lucreze în firme, dar dacă începi ceva pe cont propriu cu contracte în afara românicii, atunci ai șanse să supraviețuiești.
Deci după „încurajarea" asta care din păcate este realitate am o presimțire că te vei mai gândii dacă dai banii părințiilor pe așa ceva sau nu...
Succes

| matrix100 a răspuns:

E foarte bine ca vrei sa faci cursuri de calculatoare, o sa iti ajute in viata. pot sa-ti spun ca exista cursuri si online contra cost binenteles la un pret mai mic decat cursurile clasice. incearca google - cursuri de calculatoare. mai departe te descurci ca esti baiat mare

| DeyCj a răspuns (pentru matrix100):

Dacă te referi la cele de Eurocor, mai bine NU.Arunci banii pe fereastră că în numai 1% din firme(cele serioase desigur o să râdă când mergi cu așa ceva) aceste diplome fantomă vor fii recunoscute ca studii reale.