| Sanda1234 a întrebat:

Salut,am 171 cm si 65 kg si as dori sa slabesc 10 kg in cam 1-2 luni.Va rog sa-mi recomandati o dieta pentru ca am probleme cu colana si nu am voie sa fac sport. Funda+vot.

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Dietele nu ajuta la nimic. Le faci, slabesti (in cel mai bun caz), renunti la ele si revii la forma rotunda initiala.
Ceea ce trebuie sa schimbi tu este alimentatia, dar pe perioada nelimitata de timp. Si asta inseamna : fructe, legume, lactate degresate sau cu un procent mic de grasime, oua si carne slaba de pui, peste, etc. Atat.
Nu cred ca nu exista sport pe care sa-l poti practica, cu tot cu problemele tale de coloana. Inotul e chiar recomendat pentru cei ce au astfel de afectiuni. Si ar fi folositor si la arderea caloriilor.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut pai la inaltimea ta ar trebui sa ai 62-63 de kg deci mai trebuie 2-3 maxim nu 1 0 kg ca apoi devi prea slabanog laughing

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Sora mea a slabit multe kg cu produse de la Forever Living Aloe Vera, alimentatie sanatoasa ( iti pot recomanda : http://www.cristianmargarit.ro/ si cartile lui Mencinicopschi) si multa miscare.

De asemenea un prieten a slabit cu sfaturile lui cristi margarit ( nu incerc sa fac reclama).

Eu sunt foarte slabuta, am 55 kg si 1.72, eu tot incerc sa ma ingras! Sper sa ajung cel putin la 60 de kg :)

Sper ca ti-a fost cat de cat de folos.
Success!