| andreutzay a întrebat:

Am 13 ani si asi dorii sa slabesc 10 kg.ce dieta cu sport imi recomandati? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Numai medicul te poate sfatui dupa ce te investigheaza serios.

| JusTPauL a răspuns:

Nu papa dimineaţa iar la ora 12 doar puţin şi o să vezi diferenţa.

| BlackDarkAngel a răspuns:

Mult sport si fara mancare cu doua-trei ore inainte de ora de somnic. Pe timpul zilei recomand doar doua mese acestea continand doar fructe,legume,salate, carne de pui... ai grija la banane si portocale, ingrasa! Fara dulciuri, cartofi prajiti sau chipsuri. Apropo, daca nu mananci dimineata o sa te simti rau pe parcursul zilei si foarte slabita, nu recurge la asa ceva (nu te infometa). Dimineata poti manca paine neagra (goala sau cu peste, carne de pui, blabla) Poti sa iti iei six pack happy Te va ajuta foarte mult. Nu prea mai stiu! Dar oricum mananca dimineata ca sa nu iti mai fie foame pe parcursul zilei.

| AnaLove444 a răspuns:

Mancare sanatoasa, sport etc.

| ionuttemeri a răspuns:

Sa nu mai manci asa de mult si sa alergi tot timpul liber

| DragosAlin a răspuns:

Este destul de simplu. o alimentatie echilibrata, fara dulciuri chipsuri etc. + cat mai mult sport (alergat, coarda, baschet, fotbal, handbal, bicicleta etc.). daca vrei sa te ajut cu mult mai multe sfaturi add: dragosalin99@yahoo.com

| balubarece a răspuns:

Tenie laughing))

| Zambetdulce a răspuns:

Cate kg ai?
Ai grija ce mananci! Nu manca dupa ora 6, fa sport, bea multa apa, mai usor cu dulciurile, sucurile acidulate. thinking
Si fa abdomene, te vor ajuta :*
Bafta >; d<

| RooxJls a răspuns:

Buna.Si eu am tot incercat tot felul de diete unele aveau efect, altelenu.Pot avea efect pe scurta durata adica slabesti multe kg dar le pui apoi inapoi (efectul eu-eu).Nu iti recomand sa iei pastile, ceaiuri etc. deoarece nu toata viata vei bea aceste lucruri si e posibil sa apara din nou efectul eu-eu(citeste despre el pe internet.Iti recomand sa mergi la un nutritionist dar care sa fie doctor! Iti spun aceste lucruri din proprie experienta.Nutritionistul a facut o scoala pentru acest lucru si stie ce trebuie sa manance fiecare om in functie de varsta, organism...Si iti promit ca nu vei pune kg usor inapoi!

| RooxJls a răspuns:

Efectul eu eu