| EdwardEddy a întrebat:

Salut.Am anti-virus Avira si imi citeste si unele fisiere ca virus. Pot sa ii fac ceva sa nu imi citeasca unele fisiere ca virusi.(in afara de ignor)Funda

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai ce altceva ai vrea sa faci in afara de ignore? Banuiesc ca tu vrei sa folosesti acele pachuri si in schimb vrei sa te si protejeze! Deci nu se poate, le transformi in ''de incredere'' (ignore)si le folosesti daca stii ca sunt OK. Le poti verifica si aici inainte de a le folosii http://virusscan.jotti.org/en Este cea mai complexa scanare antivirus! Foloseste 20 de antivirusi simultan. Daca Avira greseste, ceea ce ma indoiesc, atunci ceilalti antivirusi o sa-ti dea liber sa-l folosesti.

| EdwardEddy explică (pentru neluL):

Ce naiba? cum le transform in "de incredere"?

| neluL a răspuns (pentru EdwardEddy):

Intra la setarile antivirusului, nu mai stiu sa-ti spun si pasii acum dar asta trebuie sa o faci de fiecare data cand deschizi pc-ul. Uite aici o modalitate http://tiny.cc/h49x2w