| georgeggg a întrebat:

Salut, am gasit niste componente pc pe internet si vreau sa stiu daca se pot pune impreuna: Placa video nVidia GeForce GTX 260 Procesor Intel Pentium G2030 2 nuclee, Frecventa 3.0 GHz Memorie Corsair DDR3 4096MB 1600Mhz CL9 Vengeance Sursa Delux 450W Mini Am carcasa si restul.

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Atunci da, e OK. Ai mai putea intra pe www.pcgarage.ro. Acest site te ajuta oarecum sa iti construiesti un calculator. Poti cauta piesele de care ai nevoie. Daca doresti sa-i intrebi ceva, au si o rubrica cu date de contact. Poate te mai ajuta cumva site-ul. Dar din ce ai spus tu, totul se potriveste si este bine, vezi doar de unde iti cumperi.

2 răspunsuri:
| Mario1999 a răspuns:

Totul porneste de la placa de baza, pentru care trebuie sa gasesti componente care se potrivesc. Mai intai cauta pe internet ce procesor, ce memorie etc. accepta si apoi din acea lista selecteaza-le pe cele pe care le doresti, asta in functie de performantele pe care doresti sa le obtii si de suma pe care esti disponibil sa o scoti din buzunar. Bafta!

| georgeggg explică (pentru Mario1999):

Am gasit placa de baza cu socket 1155 care se potriveste cu procesorul si o sursa mai buna de 500W. In rest cred ca memoria este buna si placa video la fel, tu ce zici?

| Mario1999 a răspuns (pentru georgeggg):

Atunci da, e OK. Ai mai putea intra pe www.pcgarage.ro. Acest site te ajuta oarecum sa iti construiesti un calculator. Poti cauta piesele de care ai nevoie. Daca doresti sa-i intrebi ceva, au si o rubrica cu date de contact. Poate te mai ajuta cumva site-ul. Dar din ce ai spus tu, totul se potriveste si este bine, vezi doar de unde iti cumperi.