| supremxxxoxo a întrebat:

Am laptop cu Win7 Home Premium. Il am in engleza, cum il bag in limba romana?

7 răspunsuri:
| Bogdanovici24 a răspuns:

Intri la windows update->optional update (nu important) si acolo is toate limbile din lume-> si incepi sa descarci limba romana, dupa instalare il instalezi foarte usor.Bafta! Funda?

| alexutza071 a răspuns:

Buna! am si eu laptop cu windows 7 home premium si din cate stiu trebuia sa il setezi din prima atunci cand ti-ai instalat windows-ul...dar, poti intra si in control panel sau uite-te jos in dreapta si vezi ca scrie EN.Da click acolo si seteaza limba.bafta!

| supremxxxoxo explică (pentru alexutza071):

Bine bine dar cum pot sa-i dau sa-si faca windosul singur? Inaite il aveam in romana dar i-a iesit cablul de alimentare si si-a facut win. singur eu decat am pus numele si parola administrator + regiunea. Deci cum dau sa-si faca din nou windows-ul singur daca nu este strincat?

| RaduuSkillz a răspuns:

Intră in Control Panel, la Regional And Language Options şi setează-l în Română. Baftă:]

| supremxxxoxo explică (pentru RaduuSkillz):

Am dat in romana ok si tot in engleza a ramas.

| GoodLike2612 a răspuns:

Sal deci cam asa eu stiam ca nu poti sa schimbi limba doar daca instalezi windows-ul

| zipppy a răspuns:

...Daca updatezi windows-ul primesti niste update-uri optionale dintre care si limba...romana.