| eXp1r a întrebat:

Am nevoie de ajutorul dumneavoastra. Am un router EDIMAX dar nu conteaza ce fel de router e. Am urmat tutorialul de la YawCam ca sa-mi fac camera "de supraveghere" cu ajutorul web-ului. Vreau sa stiu cum sa fac port forwarding ca sa imi mearga sa pot vedea web-ul si de la alt calculator deoarece pot vedea numai de pe calculatorul meu sau de pe celalalt calculator care are acelasi ip. Vreau un raspuns cat de cat, clar,sa pot intelege pasii care trebuie facuti. Daca aveti nelamuriri cu intrebarea, spuneti-mi si va voi explica mai bine. Am si o poza ca sa va pot arata, ce vreau sa spun. Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| MrBrangspears a răspuns:

Conectezi PC-uriile intr-un VPN propriu, ele sunt deja in LAN totusi deci ar trebui sa iti mearga thinking daca nu merge si asa faci un grup de Network Sharing si adaugi ambele PC-uri.

| eXp1r explică (pentru MrBrangspears):

Si daca fac asta, o sa pot sa vad web-ul si de pe alt calculator? Adica si de pe al unui prieten?