| TechGuyTpu a întrebat:

am niste boxe genius 5.1.Deci boxele imi merg la testare, pe youtube si pe net dar cand vreau sa joc un joc gen minecraft sau batllefield 2 mi se aude doar o boxa.PLs help si multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| MarTZius a răspuns:

Si eu am patit la fel.problema e ca placa ta de sunet nu este gen 5.1, e cea standard din placa de baza.trebuie sa iti instalezi un plug-in pentru fiecare in parte ca sa iti mearga.si eu deocamdata doar pentru winamp am gasit un plug-in si merge perfect dar in restul nu prea.ori cauti plug-inuri pe net sau cel mai bine e sa iti iei o placa ce este speciala pentru un sistem 5.1...

| TechGuyTpu explică:

Men eu am placa de sunet realteck hd audio si cred ca am 2 ca la dxdiag asa imi zice deci e imposibil