| RobertKilleur a întrebat:

Salut.Am o bicicleta de vreo 4 luni si ma intrebam cum pot sa imi ridic fundul de pe seaua bicicletei in timp ce merg fara sa cad. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Lisiele a răspuns:

Iti lasi echilibrul in picioare, pe pedale.Dar daca de 4 luni ai invatat sa mergi pe bicicleta nu stiu daca o sa-ti iasa.in primul rand invata sa mergi bine pe ea si apoi vine de la sine mersul cu "fundul in sus".

2 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

E greu sa mergi daca mergi cu intr-o viteza mica, mai ales daca esti incepator, pune bicicleta intr-o viteza mai mare si va fi mai usor

| Emy34 a răspuns:

Pai, simplu pur si simplu iti tii mâinile strâns pe ghidon apoi pedalele sa fie la aceiasi înălțime una fata de cealaltă iar apoi cel mai simplu iti ridici fundul big grin nu e asa greu.