| roby223 a întrebat:

Salut am o problema cu telefonul. Am un Alcatel Onetouch Pop C7 si atunci cand decarc ceva de pe Google Play se stocheaza in memoria telefonului care e foarte mica si vreau sa stiu cum il fac sa se stocheze pe cardul SD dar nu merge.
Am incercat din setari dar nu merge deloc.
Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| MrCronos a răspuns:

Buna,
Am avut aceeasi problema cu vechiul meu telefon, era un Samsung galaxy Ace. Avea cam 2 gb de memorie interna dar cu programele preinstalate mai imi ramaneau cam 0.5 gb. Desi aveam un card SD imens, ca sa instalez o aplicatie de pe google play fisierul trebuia sa treaca prin memoria interna a telefonului care era insuficienta. Ca sa rezolv problema am contactat un programator de la Altex care mi-a setat telefonul in asa fel incat aplicatia sa treaca direct pe cardul SD si asa mi-am rezolvat problema, iti recomand sa faci si tu la fel. Multa bafta (:, Funda?

| roby223 explică (pentru MrCronos):

Multumesc

| MrCronos a răspuns (pentru roby223):

Pentru putin!