| Shainitaini a întrebat:

Salut,am o problema de rezolvat la notar si am nevoie de dovada cu ultimele facturi achitate,doar ca eu am platit toate facturile online, cum pot face rost de dovada cu ultimele facturi achitate?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu extrasul de cont

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Achitarea facturilor ai făcut-o dintr-un cont bancar. Pe contul bancar în extrasul de cont se vede ce factură ai achitat și către cine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Dovada exista pe siteul lor, unde sigur ai cont, sau pe aplicatia de la banca.

| lpavel a răspuns:

Daca ai avut cont la firma respectiva pentru care ai platit facturile, atunci in contul tau vei gasi toate facturile achitate la istoric sau cum scrie acolo, daca nu ai avut cont atunci mergi la biroul respectiv si spune ca ai dori sa-ti dea facturile platite pe ultimele x luni ca ai nevoie de ele pentru o cauza si ca cele trimise de ei nu le mai ai! S-ar putea sa te coste dar altceva nu mai poti face!

| Lioana a răspuns:

Intri pe contul respectiv si printezi situatia la zi. Adica ca ai 0 lei de platit.
Se mai poate cere adeverinta de la distribuitorii de utilitati ca esti la zi cu platile.
Daca duci extrasul de cont bancar cum se spune mai sus, trebuie sa duci si ultima factura ca pe extrasul de cont nu apare pentru ce luna ai platit. Factura trebuie sa fie emisa in ultimele 30 zile.