| Dlk_Costelush_1998 a întrebat:

Salut am o problema foarte mare cu internetul. deci ma joc league of legends nu ma pot conecta de nici un fel se conecteaza foarte greu se blochiaza si toate alea am internet de la expertnet 100 mb
din cauza asta m-am lasat de league of legends si m-am gandit sa ma apuc de cs mi am deschis un server si acum cand sa intru in ftp aceeasi problema nu se poate conecta zice ceva gen timeout, am sunat la internet si imi spun ca nu-i nici o problema ca totul e in regula dar nu e in regula!

2 răspunsuri:
| UnuCuSapca a răspuns:

Joc si eu LoL si mi s-a intamplat la fel. Uite care e ideea pima data vreau sa stiu daca ai incercat sa il descarci inca odata (jocul), dar nu cred ca rezolva mare lucru. Intra in Task Manager( daca ai Windows 10 te ajuta cortana, daca nu Intra Start>Run), si vezi ca o sa iti arate acolo cat de tar trage calculatorul de el. CPU, Memory, Disk trebuie sa fie la un nivel mediu (80%). Daca ajunge unul sau 2 la (100%) se blocheaza. Solutia:Reinstalezi windows-ul. Sunt 2345345345 tutoriale pe net despre asta. Si ar mai fi o chestie, jocurile iti fac adesea update-uri, deci calulatorul ramane in urma putin, daca to merge greu poti sa-i pui o placuta RAM, dar mai intai documenteaza-te despre ele pentru ca daca le iei gresit e cam rau..mai ales daca nu mai ai sparii de Ram. Hope i help you! GL&HF!

| Dlk_Costelush_1998 explică (pentru UnuCuSapca):

Mai am un laptop si când ma conectez la acest internet pe care il am face la fel când imi fac hostpot cu telefonul Mb imi merge perfect am reinstalat windowsul de 4 ori Windows xp 7 8 10...