| diablo86 a întrebat:

Salut.Am o problema si as dori sa ma ajutati.Am modem de internet de la romtelecom dinacela mic nu dinacela mare ci WI-FI.De curand ap primit un router wireless din italia.Am conectat cablul de retea din modem in router si am incercat sa prin internet pe telefon si a mers dar nu pot folosi aplicatiile din el adica facebook sau sa descarc jocuri din magazin.Am Nokia Lumia 520.Cum as putea rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| Master96 a răspuns:

Problema este poate la calculator(daca acolo ai modemul). Executa urmatorii pasi si poate o sa-ti mearga.Intri la:
Start>Control Panel>Internet and Network>Network Center>Internet Options(stanga jos)
Iti va aparea o fereastra noua
Intri la Security
Acolo verifici daca e setat Local Internet... daca e asa... pune-l pe Internet(normal)
Daca nu functioneaza intra in setarile de conexiune ale telefonului si verifica daca iti da voie sa te conectezi la orice pagina.
Daca nu te lasa poti sa modifici setarile de conexiune ale telefonului...Succes!
Funda?

4 răspunsuri:
| hypentakill a răspuns:

Comunica intre ele routerele?

| hypentakill a răspuns:

Am citit gresit, comunica routerul cu modemul?

| diablo86 explică (pentru hypentakill):

Da prin internet dar nu pot descarca jocuri din magazin sau aplicatii

| diablo86 explică (pentru diablo86):

Prind internet dar nu pot descarca jocuri sau aplicatii din magazin