| c0drutz12 a întrebat:

Salut, am o susrsa de 230w si as vrea sa stiu daca e compatibila sau daca se potriveste cu aceasta placa video http://www.emag.ro/......-TDH-512MB

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Sunt convins ca W ăla este de fapt V, dar dacă ai PCI Express 16x, merge. Modelul ăla nu e pretențios, așa că nu ai de ce să-ți faci griji.

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Pun pariu că sursa e de 400W dar tu ai confundat tensiunea de 230V cu puterea. Și nu are nici o legătura sursa cu compatibilitatea între placa de bază și placa video. Trebuie să ai slot PCI Express 16x ca să îți mearga placa aia.

| c0drutz12 explică (pentru 0rlando):

Scrie undeva si max 230W, dar am si slot de pci express 16x

| 0rlando a răspuns (pentru c0drutz12):

Sunt convins ca W ăla este de fapt V, dar dacă ai PCI Express 16x, merge. Modelul ăla nu e pretențios, așa că nu ai de ce să-ți faci griji.