| dosia26 a întrebat:

Salutare TPU. Ma numesc Florin si am si eu o problema cu wireless-ul de la laptop. Pana acum o saptamana imi mergea wirelesul, de o saptamana nu mi se mai conecteaza la router si nici la telefon cu internetul. Imi zice "Can`t connect to this network". M-am uitat si pe Youtube si am incercat fel si fel, nu ma pot conecta. Nu inteleg de ce pana acum o saptamana a mers si de o saptamana nu-mi merge. Va rog ajutati-ma. Ofer funda. Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este defect ruterul, suna la rds daca de la ei ai abonamentul sa-ti dea alt ruter spune le ca nu merge sau sa vina ei sa vada poate daca ai fibra optica si ai rupt cablul se intrerupe tot.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă

| ssmecheru33 a răspuns:

Am avut aceeași problemă pe un laptop cu Windows 7. Încearcă să oprești router-ul și să îl pornești înapoi. Dacă nu funcționează, încearcă să oprești WiFi din laptop, vezi dacă are vreun buton prin laterale. Dacă nu are și ai Windows 10, dezinstalează driver-ul de la wifi și dă-i un restart, se va instala singur.

| dosia26 explică (pentru ssmecheru33):

Am laptop de gaming si am win 10...am sa incerc sa dezinstales driverul. ms oricum

| dosia26 explică (pentru ssmecheru33):

Nu merge ...am dezinstalat driverul si l-am instalat, am resetat routerul si tot nu merge...nu stiu ce sa ii fac

| ssmecheru33 a răspuns (pentru dosia26):

Nu ai decât să suni la cei de la care ai internet și să le spui. nu am altă soluție.