| Ingognito a întrebat:

Salut, am primit amenda din aia la ratb cica deoarece mi-a expirat calatoria. Stiti ca in alea 90 de minute poti schimba cate masini vrei si eu am schimbat masina, am validat cardul, mi-a aratat transfer si l-am mai pus iar ca sa fiu sigur si imi arata scanat la data de... ora si linia 117 in rest nimic. Merg 5 statii, dupa intra controlorii imi scaneaza cardul si cica nu e validat, pai eu am validat dar ala cica mi-a expirat alea 90 min si trebuia sa validez iar ca vezi Doamne iti apare pe ecran ca iti expira dupa un timp. Da mie nu mi-a aparut smr, plus ca nici nu am mai auzit pana acum de faptul ca chiar daca ai validat iti poate expira dupa ce a fost validat, este greseala mea? Atata sunt curios daca voi ati mai auzit ca eu pana acum nu.

1 răspuns:
| Mavni a răspuns:

Da, ai gresit pentru ca ai depasit timpul. La prima validare iti arata ora cand expira. Dar poti si tu sa te uiti la ceas daca vrei sa nu gresesti.