| Crissa_4407 a întrebat:

am si eu o intrebare:acum o luna i-am cump o pereche d pantofi din piele i-am incaltat d cateva ori si ma strang foarte rau... c as putea face ca sa se mai lase (am incercat si cu spirt, dar degeaba) va multumesc si astept sfaturi d la voi.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca sunt de piele, le duci la un panofar sa le traga pe calapod. In lipsa, le umplii indesit cu hartie de ziar in interior, iar daca te taie in spate, la margine, le bati cu ciocanul dinspre interior.
Mai ai varianta sa le faci cadou cuiva cui se potrivesc (dupa ce le-ai curatat in prealabil).

regis
| regis a răspuns:

In armata se folosea o metoda pentru inmuiat bocancii, dar nu cred ca ai vrea sa o aplici.
Intrebare suplimentara: oare de ce multe femei au tendinta de a-si cumpara haine si pantofi mai mici? Nu am inteles niciodata asta...

regis
| regis a răspuns:

Daca te strang foarte rau nu sunt marimea ta happy
Chiar daca au un numar pe ei, s-ar putea sa nu corespunda exact calapodul sau sa iti fi crescut tie piciorul. De aceea orice magazin de pantofi te lasa sa ii probezi.

| Crissa_4407 explică:

Vreu sa zick pantofi sunt marimea meap care o port...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-ai reusit sa-i distrugi pana acum, mergi la magazinul de unde i-ai cumparat, explica-i vanzatoarei ca te strang si roag-o sa ti-i schimbe. Eu am schimbat de multe ori, odata chiar un pulover pe care-l modificasem (! ), mai taiasem din el! L-am impachetat frumos, am zambit dulce, si s-a rezolvat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii duci la un ghena si ti lucreaza vidanjori cat ai clipi...