| Sava_Alex_1999 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
Cum pot adauga pe contul google (gmail) un sequrity question ca de exemplu:

- In ce data a fost creat acest cont?
- Care a fost numele primului profesor?

Stiu ca sunt mai multe intrebari dar nu mai stiu unde sa dau.

2 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu poți adăuga, pentru că ele deja sunt activate. Dacă dai că uiți parola de google, vei primi următoarele moduri să îți recuperezi parola:

-poți introduce dinainte un număr de telefon, iar google va folosi acel număr de telefon pentru a determina că într-adevăr tu vrei să îți resetezi parola
-la fel, poți introduce dinainte un e-mail alternativ
-dacă nu ai introdus niciuna din aceste opțiuni, te poate întreba și care e ultima parolă de care îți amintești (nu știu sigur aici cum funcționează)
-dacă tot nu ai reușit, te vor întreba și care e luna și anul în care ți-ai făcut contul (dacă o introduci corect, atunci vei avea acces la contul tău)
- poate mai era ceva, dar cam asta e ideea

Tot ce poți face tu să îți securizezi contul e să adaugi un e-mail adițional sau un număr de telefon și poți afla data la care a fost făcut contul văzând primele email-uri primite de la google.

| jokarul33 a răspuns:

Https://support.google.com/accounts/answer/46526?hl=ro aici poti face securitatea contului! parerea mea ii, cea mai buna securitate ii cu numarul de telefon! sper ca am fost de ajutor