| YoMihai a întrebat:

Am pierdut parola de la contul gmail de pe telefonul meu si nu merge sa imi schimb contul de gmail de pe telefon. Imi da acolo jos "Conturi", dau si acolo imi apare "Alege cont gmail:" si mai jos este bifat contul meu google si nu imi apare ceva in genul "Adauga cont gmail". Nu stiu cum sa fac sa ma deloghez de pe contul de gmail de pe telefon. P.s.toata chestia asta se petrece in magazin play (de unde iti iei app.). Dau funda daca ma ajuta cu ceva raspunsul.

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Intra pe PC pe Google.ro, apoi apasa pe Sign in, apoi pe "Can't access your account?" si mai departe te descurci tu...
PS: Conturile de Google Mail (GMail) sunt si conturi de Youtube, si conturi Google sau a altor servicii Google.

Daca parola este memorata in telefon ce conteaza daca ai uitat-o atata timp cat poti sa-ti accesezi contul de pe telefon? Zic asa pentru ca majoritatea isi fac cont Google ca sa instaleze din Play Store, putini chiar il folosesc (pentru Mail, Youtube etc.).
Iar faza cu resetatul... sterge tot din telefon asa ca mai bine n-ai incerca.

2 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Reseteaza telefonul din meniu si iti vei putea pune un cont nouwinking cand il resetezi, revine la setarile pe care le-a avut cand l-ai cumparat

Alte răspunsuri