| xXxTedyGirlsxXx a întrebat:

Buna Tpu.la telefon imi cere contul de google dar nu stiu ce sa scriu, numele sau adresa? adresa cu gmail sau yahoo...si nu mai stiu parola.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Ok. ai 2 variante.
1. revenirea la setarile din fabrica asta inseamna ca mesajele, apelurile, contactele care sunt memorate pe telefon vor fi strese. (daca ai numerele pe cartela atunci no problem).
2. varianta 2 presupune sa apesi butonul de meniu de multe ori pana reusesti sa intrii in meniul telefonului. poti salva datele asa, dar e o metoda oarba, la nimereala, nu stii daca merge sau nu.

prima varianta:
inchide telefonul si scoate cartelele, pune bateria la loc
apasa si tine apasat butonul de volum sus.
apasa si tine apasat butonul mare (butonul home)
apasa si tine apasat butonul de deschidere a telefonului.
dupa ce se deschide poti da drumu la butoane.

o sa iti apara meniul de recuperare. ca sa te misti in meniu foloseste butoanele de volum.
ca sa resetezi telefonul, ai ceva cu Wipe data/factory reset.
selecteaza optiunea cu butonul principal.
o sa iti apara o lista cu multi de no, no no no, si un Yes.
selecteaza Yes-ul.
Dupa ce ai selectat yesul o sa iti apara niste text si o sa iti revina la meniul principal.
selecteaza Reboot system now si o sa ti se restarteze telefonul.
Gata.

varianta 2. presupune sa iti stingi telefonul si sa il aprinzi, apoi sa apesi in continuu butonul meniu, pana cand vei intra in meniul telefonului. acolo intri in Setari, la Accounts and sync. si stergi toate conturile, apoi inchizi telefonul si redeschizi.
nu garantez ca o sa mearga, e la noroc asta. Mie mi-a mers decat o data.

eu totusi recomand prima varianta.

29 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti face asta si pe pc.Cu conditia ca pe telefon sa fie aceleasi date.

| Danzell a răspuns:

Thebuie sa iti bagi adresa de email google. adica cea care se termina in @gmail.com

parola emailului poti sa o recuperezi intrand de pe un calculator, in pagina de acces a gmail. acolo ai recuperare sau resetare parola sau ceva de genu.

| xXxTedyGirlsxXx explică (pentru Danzell):

Imi dai situ?

| Danzell a răspuns (pentru xXxTedyGirlsxXx):

Mail.google.com

| xXxTedyGirlsxXx explică (pentru Danzell):

Da faza e ca eu imi stiu toate datle der nu am internet si ma gandesc ca de aia

| xXxTedyGirlsxXx explică (pentru Danzell):

Si ce fac?

| Danzell a răspuns (pentru xXxTedyGirlsxXx):

Ca sa te poti loga in google play de pe telefon da, iti trebuie internet. ca sa te autentifice. daca nu ai net pe tel poti sa iesi din acea pagina care iti cere emailul si sa te loghezi cand ai acces la internet.

| xXxTedyGirlsxXx explică (pentru Danzell):

Dar nu pot iesi de pe pagina..nu mai pot intra pe nimic

| Danzell a răspuns (pentru xXxTedyGirlsxXx):

Aaa am inteles acum
zi-mi ce telefon ai.

| xXxTedyGirlsxXx explică (pentru Danzell):

Samsung galaxy y duos!

| xXxTedyGirlsxXx explică (pentru Danzell):

Ajuta-ma te rog!

| xXxTedyGirlsxXx explică (pentru Danzell):

La prima varianta deschid telefonul dupa ce scot cartelele?

| Danzell a răspuns (pentru xXxTedyGirlsxXx):

Da. urmeaza in ordine instructiunile si o sa mearga.
la butoane nu uita sa le apesi in ordine, si o data apasate le tii apasate.winking

| xXxTedyGirlsxXx explică (pentru Danzell):

Si cat le tin?

| xXxTedyGirlsxXx explică (pentru Danzell):

Si cat tin apasat?

| Danzell a răspuns (pentru xXxTedyGirlsxXx):

Pana ti se deschide telefonul si iti intra in meniul de recuperare

| Danzell a răspuns (pentru xXxTedyGirlsxXx):

Ok. ai 2 variante.
1. revenirea la setarile din fabrica asta inseamna ca mesajele, apelurile, contactele care sunt memorate pe telefon vor fi strese. (daca ai numerele pe cartela atunci no problem).
2. varianta 2 presupune sa apesi butonul de meniu de multe ori pana reusesti sa intrii in meniul telefonului. poti salva datele asa, dar e o metoda oarba, la nimereala, nu stii daca merge sau nu.

prima varianta:
inchide telefonul si scoate cartelele, pune bateria la loc
apasa si tine apasat butonul de volum sus.
apasa si tine apasat butonul mare (butonul home)
apasa si tine apasat butonul de deschidere a telefonului.
dupa ce se deschide poti da drumu la butoane.

o sa iti apara meniul de recuperare. ca sa te misti in meniu foloseste butoanele de volum.
ca sa resetezi telefonul, ai ceva cu Wipe data/factory reset.
selecteaza optiunea cu butonul principal.
o sa iti apara o lista cu multi de no, no no no, si un Yes.
selecteaza Yes-ul.
Dupa ce ai selectat yesul o sa iti apara niste text si o sa iti revina la meniul principal.
selecteaza Reboot system now si o sa ti se restarteze telefonul.
Gata.

varianta 2. presupune sa iti stingi telefonul si sa il aprinzi, apoi sa apesi in continuu butonul meniu, pana cand vei intra in meniul telefonului. acolo intri in Setari, la Accounts and sync. si stergi toate conturile, apoi inchizi telefonul si redeschizi.
nu garantez ca o sa mearga, e la noroc asta. Mie mi-a mers decat o data.

eu totusi recomand prima varianta.

| PentruCaAutomobile a răspuns:

Crede-ma, a functionat la mine, deci e foarte simplu, mai ales daca locuiesti la bloc; dar poti si la casa. Daca locuiesti la bloc arunca-l pe geam (vezi sa nu cazi si tu). Dupa ce il gasesti poti sa apesi pe toate butoanele, sa faci orice, nu iti va cere nici un cont google laughing, nu iti va mai cere nimic niciodata laughing. Daca locuiesti la casa poti sa-l dai de pereti de minim 50 de ori (ai grija sa nu murdaresti parchetu). Funda? laughing))))

| Rolland_Rus_1997 a răspuns:

Daca nu mai ti parola la Gmail atunci fa unul nou.sau ai blocat telefonul?

| xXxTedyGirlsxXx explică (pentru Rolland_Rus_1997):

Am blocat telefonul... aveam parola dinaceaia cu unite puncte ceva de genu si nu imi mergea si acum ma pune sa scriu parola si numele...si nu imi merge! nu stiu ce sa fac!

| Rolland_Rus_1997 a răspuns:

Intri in modul recovery si ii dai resetare

| Stefan_Gavrila_1990 a răspuns:

Nu garantez ca va merge deoarece sigur a gresit codul pattern, cel mai simpu caz este sa dai un recovery mode, s-au daca esti aproape de onesti iti pot reseta eu codul fara a pierde nimic si fara sa modific vreo data, am un program foarte avansat in viitorul apropiat voi face un clip pe y.t.e cu un test al programului pe o tableta.

| xXxTedyGirlsxXx explică (pentru Stefan_Gavrila_1990):

Pai ce sa fac.zi-mi te rog..sunt panicata

| RainbowSisi1234 a răspuns:

Pai daca poti face alta parola fa alta parola dar daca nu fa-ti alt cont!

| Violetta_Natty_1992 a răspuns:

Am un telefon si imi cere adresa de email si parola

| Savut_Ionica_1989 a răspuns (pentru Violetta_Natty_1992):

Ce model ai rezolvat problema?

| Denila123 a răspuns (pentru Savut_Ionica_1989):

Am si eu la fel un alviu a 5 redi

| Burcus_Sorana_1984 a răspuns:

Cum sa face un cont de coogle