| NuStiuNimic a întrebat:

Am si eu o intrebare :

Deci spun mai detaliat si mia scut : aveam probleme cu netu ( am pc si laptop) pcu mergea netu (aveam router). deci toate bune si frumoase dar pe laptop mergea doar cu fir adica nu wireless si i-am chemat pe cei de la internet sau cum vreti voi sa spuneti si mi-au spus ca nu am network controoler... si eu i-am zis ca l-am instalat si am insistat sa incerce si el sa vada ce are si a spus ca se grabeste si a aplecat zicand ca se va intoarce. ( nu sa mia intros) intrebare : Ce ar trebui sa fac ca sa imi mearga internetuu wireless? Dau fundoaie

2 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Pai cablu de internet(retea ADSL) in introduci in router si apoi il pornesti. trebuie sa il conficurezi(manual de utilizare) apoi activezi wireless-ul la laptop. la mie era fn+f2 si dai conect. dai la search wireless il gaseste si poc va merge.
Bafta!

| LauraRihsoph a răspuns:

Daca ai Laptopo, la laptop exista un buton care activeaza wireless-ul, bluethoot-ul. si alte chesti, daca nu merge wireless-ul are un buton de resetare, impinge firele pe-acol si vezi ce se intampla, da nu. sa stii ca toti au problemele astea!

bye bye A! smug