| calin88 a întrebat:

Mi-am instalat un router pentru wireless, dar nu am semnal, scrie wireless network interface disabled iar network connection la wireless network connection not connection.Cum as putea face sa am semnal si sa-mi mearga routerul?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui 2 detalii importante, respectiv daca ai pc sau laptop si daca ai facut configurarea router-ului.
Daca ai pc iti trebuie un adaptor wireless. De asemenea pentru ambele, pc si laptop, trebuie facuta configurarea router-ului, procedura o ai in brosura sau CD-ul primit la cumparare.

| calin88 explică (pentru Ioandelasal):

Laptop, si da am facut configurarea de pe cd si nu am intampinat nicio problema pana sa deschid wirelessul, practic nu am semnal de loc

| Ioandelasal a răspuns (pentru calin88):

De la furnizorul de internet primesti semnal?

| calin88 explică (pentru Ioandelasal):

RDS, router D-Link 615

| Ioandelasal a răspuns (pentru calin88):

Ar trebui sa mearga daca ai semnal si ai facut configurarea. Nu-mi dau seama de ce nu merge, cheama pe cineva priceput sa se uite.