| dfgh a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu contul de steam. Cand incerc sa ma loghez imi da o eroare " this steam account has been disabled " stiu ce inseamna, nu cred ca a fost furat cred ca este inchis de ei. S-a mai intalnit cineva cu problema asta? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Skittles_9113 a răspuns:

Valve ti-a dezactivat contul din urmatoarele motive (cel putin asa cred ei ca s-a intamplat):
1. piratare sau hacking (gen. coduri la cs, etc)
2. ai incercat sa ii tragi in teapa cu plata la vreun joc
3. ai incercat sa furi sau sa faci vreo manevra dubioasa cu acele carduri gift. stii. cu care poti sa ai reduceri si etc.
4. ai impartit contul cu cineva sau ai furat contul altcuiva (daca ai furat contul altcuiva si tu mai ai un cont de steam si ala te raporteaza, iti dezactiveaza contul)
5. ai incercat sa tapesti alti useri sa le furi conturile (cu pagini phishing sau vrajeala-pe-chat)
6. ai postat pe undeva ca, cumperi, vinzi sau schimbi cont de steam (ma refer pe forumurile lor. sau daca ai facut pe altundeva, te-o fi raportat vreun user cu ciuda)

7. si in cele din urma. ai injurat/jignit pe vreun user pe forumurile lor. sau pe ei.

sper ca ti-am fost de folos happy

ps: conturile "disabled" nu se mai recupereaza EVER. sorry sad
dar sper ca sa ti se rezolve problema. mie mi-a fost furat contul laughing