| Dialog17 a întrebat:

Salut ..am si eu telefon fix de la digi ...si am dat sa sun in Italia tot pe digi. si am pus in fata 0039. si cand dau sa sun imi zice " accesul la acest numar este restrictionat". cum adica?

4 răspunsuri:
| DianaDidi95 a răspuns:

Adica nu poti sa suni acel numar. e posibil ca cel care detine numarul (cel diin Italia) sa isi fi setat in asa fel incat tu sa nu-l poti suna. Sper ca te-am ajutat. :*

| YoBuDy a răspuns:

Ori numarul din Italia este restrictionat pentru Romania, ori din Romania nu poti suna in Italia de pe el. Suna la Digi, si intreaba-i pentru ca ei te pot ajuta in aceasta problema.

Sper ca te-am ajutat!

| AdeeMaria a răspuns:

Eu cred, adica 80%, cei din Italia unde ai incercat tu sa suni, au telefonul fix inchis sau le este stricat.
Oricum, nu te complica sa suni de pe telefon fix...sunt niste smecheri astia de la digiwinking
Si eu am patit, si cand sa plateasca parintii facutra a venit mai mult pt.ca am vb.de pe telefonul fix inainte de nu stiu ce ora laughing

| Apopei_Marinela_1980 a răspuns:

C ei de la digi nu itit dau accesul pentru a suna in Italia.big grin