| Cristian_Florin_1997_cJrE a întrebat:

Am un aparat de fotografiat Canon PowerShot A800 si pozele mai ies intetosate/neclare.Eu la setari nu am umblat.Ce configuratie mi-ati recomanda pentru el? Va rog mult ajutati-ma fau FUNDA.

2 răspunsuri:
| 50Grey a răspuns:

Pai in cazul in care rulezi cu el pe manual preset, expunerea este prea mica ex F 8 poza iasa intunecata, iar f 3.2 poza iasa mai luminata, poti creste iso la o valoare rezonabila (800) sau daca rulezi pe automat, sa nu ai blit-ul pe off din setari. de asemenea timpul de expunere pe lumina mica conteaza
ex : 1/128 este un timp de exp mic, 1/40 pentru conditiile de lumina putina ar trebui sa iasa destul de luminat, aceste setari folosite necorespunzator pot duce la imagini shaky. miscate Good Luck

| Cristian_Florin_1997_cJrE explică (pentru 50Grey):

Vreau exact setarile care trebuiesc.