| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Am un cal care are următoarea problema: la început tusea a primit ceva medicamente ia trecut dar după un timp a început sa aibă diaree am încercat cu diferite ceaiuri(prescrise de doctor) sau lucruri băbești dar nu are nici un efect. Ce mi-ați recomanda sa ii dau?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Recomandat ar fi să chemi un veterinar acasă ca să-l consulte. Are nevoie și de tratament medicamentos, nu doar de ceaiuri. happy
Dacă veterinarul din sat nu îl tratează corespunzător, solicită ajutorul unui alt veterinar de la oraș. Îi plătești deplasarea, tratamentul, dar măcar să-ți poți vedea sănătos calul.