| coosmin24 a întrebat:

Am un home cinema si un mixer. As vrea sa imi iau un microfon wireless si vreau sa ma asigur ca merge! Suntetul se va transmite prin mixer catre boxe sau trebuie sa ai boxe speciale?
In situatia in care nu ar merge imi va trebuii un accesoriu/adaptor sau orice legatura pentru microfon care sa faca sa mi se auda in boxe?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Microfonul wireless are tot ce-i trebuie. Receptorul il conectezi la una din intrarile mixerului, iar iesirea mixerului la intrarea home cinema.
Boxele le ai la home cinema.

| zippy95 a răspuns:

Ti se va auzi in boxe dar sa nu ai asteptari sa se auda ca la marile evenimente gen nunti, petreceri! asa pentru tine se aude destul daca vrei sa-l folosesti la evenimente iti trebuie boxe mai bune!