| daηă a întrebat:

Am un Huawei g7010 (am facut cea mai mare greseala cand l-am cumparat, stiu, dar macar arata bine laughing ) si are mai multe aplicatii care nu merg:
Opera Mini- am incercat sa-l instalez si nu merge.
Facebook- il am in meniu, dar nu merge.
Twitter- nici aici nu ma pot loga.
Getjar- nu stiu ce aplicatie e asta si oricum nu merge...

As putea sa fac ceva ca sa mearga macar Twitter? Apropo, am uitat sa mentionez ca am internet pe cartela.

1 răspuns:
| GregHouse a răspuns:

Hah, bine zis mare greseala. M-am uitat la specificatiile telefonului si mi s-a strans stomacul.
Anyway, am vazut ca n-are 3G si Wi-Fi, ci doar GPRS clasa 10 (EDGE n-are...) pentru transfer de date si batranul WAP 2.0.
Ar trebui sa mergi la operatorul tau de telefonie, sa ceri indicatii, sau acolo de unde ai cumparat telefonul, sa le faci panarama (desi am citit comentarii pe net in care lumea se plangea de aceleasi defecte; probabil Opera, Facebook si alte aplicatii nu sunt configurate pentru WAP). Btw, semnalul cum e in zona in care locuiesti? Ca daca nu e semnal bun, nici netul nu merge.
Sanatate!