| unknown78 a întrebat:

Salut, am un laptop Benq joybook s73EG, si cand il bag la incarcat nu mai face contact acolo si trebuie sa-l misc eu putin si sa nu mai ating cablul de incarcare ca sa se incarce, si pe langa asta se incalzeste foarte tare mufa care vine bagata in laptop.
Si nu stiu de al ce poate fi, de la laptop sau de la cablu?, si are ceva daca il las asa sa se incarce chiar daca se incalzeste asa tare mufa?

Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

Problema e de la mufa, si se incalzeste din urmatoarea cauza curentul care vine pe cablu nu se duce tot in mufa, si determina incalizirea aceasteia(in electronica se numese: Contact Imperfect) Du-l la un electronist sa relipeasca mufa, nu de alta dar daca se incinge poate luat chiar foc.