| AlexMoss a întrebat:

Am o problema grava. Deci stau cam asa: am cumparat o placa de baza de pe net, si am inlocuit-o cu cea actuala, dupa ce am scos procesorul si toate alea le-am asamblat si am pornit. Totul era ok, pana am pornit un joc, CPU era fierbinte gen 75 de grade Celsius si apoi s-a inchis. Am scos procesorul si am mai pus odata pasta termoconductoare. Temperaturile au scazut mult, de 45 in idle si 75 la un joc am ajuns la 35 idle si 60-65 in joc. Faza e Pc-ul tot s-a inchis. Am verificat tot ce putea fi deconectat, RAM, Cabluri, Cooler, si nimic. Cine e de vina? Si de ce se inchide?

5 răspunsuri:
| AlexMoss explică:

Nu,nu este acelasi model, Sursa are 500W, cum modificif voltajele la RAM ca din bios nu pot.

| CinevaNou a răspuns:

Diodele alea care masoara temperatura, le-ai pus bine pe toate?

| LDCCristi a răspuns:

Poate nu pui bine radiatorul la procesor.Sau nu prea este o legatura placa de baza noua cu procesorul.E acelasi model de placa?

| 5yr0Kk a răspuns:

Hmm.pot fi mai multe chestii nu stiu ce sa zic...un conector undeva nu face contact cum trebuie, voltajele la rami si cpu in bios vezi daca sunt bune, placa de baza si pocesorul sunt 100% compatibile..de aici mai pot incepe ceva probleme cand cpu-ul functioneaza dar nu in parametrii normali nu stiu ce sa zic sursa e destul de mare

| blackdave95 a răspuns:

Parerea mea e ca tot de la cpu e, am patit-o si eu la vreo 3 pc-uri, pui pasta in mod gresit, mergi la un service specializat.