| MeMe123 a întrebat:

Am un router wireless TP-LINK TL-WR841ND, de cate ori ma conectez la el cu tableta si accesez o pagina de net/youtube/facebook/skipe etc..imi scad linile de semnal pana se deconecteaza de tot si se reconecteaza automat dupa cateva secunde ...la scoala nu imi face asa nu mi se deconecteaza deloc merge din prima ..ma puteti sfatui ce sa fac ca sa nu mai faca asa. mersi anticipat dau funda happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu este tableta devina, poate routerul, daca mai ai driverele de la el incearca sa ile reinstalezi, sau mai intai incearca sa ii dai un Restert (unde bagi cablu de net sau pe el) ai un buton mic deasupra sau dedesubtul lui scrie Reset sau nu scrie deloc, lasa-l 2-3 minute si apoi conecteazate iarasi cu tableta, daca nu merge atunci reinstaleaza-l din drivere.

| Simi03 a răspuns:

Ar trebui sa resetezi router-ul sau daca nu ai parola la router ar trebui sa iti pui.