| bibi5961 a întrebat:

am un Samsung galaxy ace, memoria interna a telefonului este de 170 mb (foarte mica), cand instalez ceva, nu pot instala decat pe memoria telefonului, nu ma lasa sa instalez pe card sau macar dupa ce instalez, sa-l pot muta pe card. acum am multe programe care nu le pot instala pentru ca nu mai am memorie interna. ce solutie imi dati pentru a putea sa instalez pe card programe/jocuri? dau funda. multumesc

3 răspunsuri:
| Prici a răspuns:

Din cate stiu de la android 2.2 te lasa sa instalezi aplicatiile direct pe card, inseamna ca ai o problema cu telefonul, sau doar sa intri in setari si sa selectezi ca loc primar de stocare cardul de memorie. Ai grija ca, cardul sa nu fie si el plin
Sper ca te-am ajutathappy
Funda?

| bibi5961 explică (pentru Prici):

Am versiunea 2.3.3, si nu ma lasa sa instalez direct pe card nici macar sa le mut. am telefonul de aproape 8-9 luni, inca mai am garantie la el. alt sfat mai are cineva? pls

| Prici a răspuns:

Du-l la Orange sau cosmote sau de unde ti l-ai cumparat si cerele sa iti faca o resoftare pentru ca probabil ai si cativa virusi.
Da, exista virusi pe android