| RazvanutzU787 a întrebat:

As dori s astiu cum pot face un DVD cu windows bootabil.
Ce program sa folosesc si ce optiuni sa aleg?
Daca se poate sa faca cineva niste instructiuni complete!
Dau fundita!big grin

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cred ca te-ai referit ca dvd-ul sa-l faci bootabil, nu sa pui imaginea de windows de pe hard pe dvd. Tot cu Nero (versiunea 6 sigur) se rezolva.
Cand se deschide fereastra, la "Data" (langa steluta galbena) sub optiunile "make data cd" si "make data dvd" ai si optiunile "make bootable cd/dvd"

| RazvanutzU787 explică (pentru dannyel86):

Multumesc pentru ajutorul util!big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand nero.
1. downloadezi imaginea windowsului
2. pornesti nero (nero expres iti recomand)
3. in stanga jos ai "image, project copy" apesi un click pe el
4. dupa ce apesi click (pasul 3) in partea dreapta iti apare "disc image or saved project" apesi clik
5. iti deschide o fereastra in care selectezi imaginea de la win si dai open
6. dupa care selectezi viteza de scriere, daca vrei sa te tina dvd ul mai mult iti recomand 4x sau 8 x, nu mai mult pentru dvd (ai o sagetica in partea stanga din fereastra de la nero si daca apesi pe ea o sa vezi ca ai acolo de selectat viteza)
7. dai BURN
8. Spor la reinstalat WIN

| RazvanutzU787 explică:

1.Ce program sa folosesc?
2.Ce optiune sa folosesc?
3. Puteti face un tutorial?