| Mirel4412 a întrebat:

As vrea sa cumpar o bicicleta de pe olx. Am intrat pe fan curier sa vad cat ar costa transportul de 100 km si scria ca ar costa 560 lei. Stiu ca unii scriu in anunturi ca transportul e 20 lei, cum pot gasi o firma ft ieftina sau sa nu imi ia banii pe transport cat jumatate din produs?

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Buna

Nu are cum sa coste atat transportul. Este o eroare!
Mi s-a intamplat si mie sa am erori de genul cand incercam sa calculez.
Astazi mi-a venit pe curier de la 600 km un portbagaj de masina si inca un colet tot de la aceeasi persoana.
Transportul cu ramburs a fost 47 lei.
Suna la ei cel mai bine. Pana in 60-70 lei va fi transportul.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cei care au 20 lei sunt magazine care distribuie pachete de diferite marimi. Si la alea sunt preturi mai mari. Eu (am platit in plus) la o combina frigorifica 50 lei.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ti se pare ca e mult? Nu are cum sa coste atat.

| sierra1 a răspuns:

Lasă-l pe vânzător să-și bată capul cu astea

| Sophieka a răspuns:

Multumesc pentru fundita, Denis.
Sper ca ai gasit rezolvare!