| AdelinGrigorescu a întrebat:

Bateria mea de la laptop nu mai functioneaza si cand tin laptopul in priza se aprinde becul de la ea de foarte multe ori rosu si o data verde dar asta foarte repede. De cand nu mai merge bateria laptopul a inceput sa se miste greu adica ca un calculator foarte slab din ce cauza ar putea fi?

2 răspunsuri:
| FataIntenisi1342 a răspuns:

Faptul ca sistemul tau de operare se misca incet nu are nici o legatura cu alimentarea calculatorului. happy...Incearca sa folosesti laptopul fara baterie, conectat direct la alimentator, daca efectul este acelasi, reinstaleaza Windows. O zi buna!big grin

| hiroyoshi577 a răspuns:

Chiar daca incarci bateria, la un moment dat, in timp, isi pierde energia. Asa e si la telefoane si la celelalte aparate. Trebuie sa cumperi o baterie noua. Asa mi s-a intamplat si mie si am rezolvat. Bafta!