| AdrianPetru98 a întrebat:

Salut! Ca să mă angajez mi se cere diploma de BAC, dar eu sunt încă student și diploma este la facultate. Si mai rău, secretariatul facultății tocmai a intrat în concediu. Ce pot face în această situație?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate ai o copie legalizata sau copie simpla a diplomei si o duci pe aceasta, spunand ca vei duce copia legalizata sau simpla si originalul, pentru a putea fi confruntat cu copia, asta dupa ce vei putea obtine diploma de la facultate. Cred ca o sa te inteleaga, mai ales daca duci si carnetul de student, deoarece nu puteai intra la facultate fara diploma de bacalaureat.

5 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

Vorbeste cu secretariatul sa-ti trimita pe mail o poza fata-verso cu diploma de bac, si tu o scoti la imprimanta. Nu trebuie sa le duci originalul, e de ajuns copie.

| Yuoia a răspuns (pentru morfeo):

"... secretariatul facultății tocmai a intrat în concediu."
Oare asta ce iti spune?

| morfeo a răspuns (pentru Yuoia):

Ups, nu am citit atent. Inseamna ca n-are decat sa astepte.

| Yuoia a răspuns (pentru morfeo):

Exact.

| Frank51 a răspuns:

Ca să te angajezi este suficientă o copie.