| andreea_6763 a întrebat:

Tocmai am trecut in anul 2 la o facultate, dar intentionez sa o incep pe a doua. Pentru admitere, imi trebuie si diploma de la bac, care este la secretariatul facultatii de care apartin. Ce sa fac? Sa merg si sa o cer sau?

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Depinde daca vrei sa le faci pe ambele sau vrei sa renunti la asta si vreai s-o incepi pe cealalta.
Daca vrei sa le faci pe ambele in paralele, atuncea te duci la secretariatul facultatii unde esti acum in anul II si le spui sa-ti dea o adeverintza (sau o hartie) din care sa reiasa ca diploma in original este la ei, si te duci la inscriere cu actele necesare si aceasta foaie.
Daca vrei sa renunti la facultatea asta si sa incepi una noua, atuncea ai nevoie sa-ti iei diploma de bac de la ei si te duci cu ea la inscriere

2 răspunsuri:
| mentalica a răspuns:

Alta solutie nu vad. Oricum, tot secretariatul (uneia dintre facultati) te va lamuri in chestiunea asta. Succes!

| andreea_6763 explică:

As dori sa studiez in paralel japoneza-franceza si chineza-engleza.Practic,e vorba despre aceeasi facultate.Multumesc pentru raspuns!