| BlackManJe a întrebat:

Ca sa pot intra alti playeri pe serverul meu de counter strike 1.6, trebuie s am ip static sau dinamic? Pentru ca am facut un server si nu pot intra alti playeri pe el. Sunt sigur ca l-am facut 100%bine dar nu pot intra prieteni pe el. Deci ce trebuie sa fac sa mearga? Sa am ip static sau dinamic?

9 răspunsuri:
| NUTREBUIENUME a răspuns:

Nu conteaza...ip-ul din cate stiu trebuie sa ai un protocol (47&48) non steam.Am avut si eu un server si eu aveam ip dinamic si functiona bine.

| Peter28 a răspuns:

Daca ai un router, nu poti face un server pentru ca jocul nu iti recunoaste Ip-ul (nu stiu din ce cauza, cred ca pentru ca e ip dinamic). Iti trebuie un Ip static ca sa iti mearga, deci iti trebuie internet prin cablu. Daca schimbi Ip-ul dinamic cu unul static iar tu folosesti un router nu iti va functiona internetul. Deci, si prin urmare, nu poti sa iti faci un server de Cs 1.6 daca ai un router.

| Plolice a răspuns:

E mai recomandat cu ip static

| Andrey_Buibas_1994 a răspuns:

Ba te ajut eu adaugati id meu Andrei. buibas@yahoo.com si iti explic

| Andrey_Buibas_1994 a răspuns:

Adugama la mesuu tau id Andrei. buibas@yahoo.com si iti explic

| YoInca2 a răspuns:

Ce nu intelegi?
Ai router -aceeasi adresa ip.

Da sfaturi omule ca asa nu te intelegem.

| adyje a răspuns:

Salut.Da click pe iconita de langa ceas, cea in care apare triunghiul galben, click pe properties si debifeaza " Notify me when this connection has limited or no connectivity". Click pe ok si gata.-Imagine publicată
Ori mergi pe varianta ocolitoare: click START-->>Control Panel-->>Network Connections-->>Dublu click pe Local Area Connection-->>Click pe Properties-->>Si debifezi >> Notify me when this connection has limited or no connectivity"Click pe OK si iar gataImagine publicată. merge sigur daca ai cablu,, nu stiu daca merge si prin wifi sau router
Funda!

| MrrAdYiTzzA a răspuns:

Tu acum il ai dinamic de nu merge faci cont pe http://www.no-ip.com/......c_dns.html adica no ip se cheama uite aici cum sa faci sa mearga sv-ul http://www.csbestial.com/forum/cstrike-70124.html a si nu merge daca ai facut sv-ul clasic normal daca vrei sa mearga trebuie sa-l faci zombye ca alt mod nu merge daca-l vrei normal trebuie sa dai bani sa ti-l tina deschis multe sper ca te-am azutat FUNDA?

| Jrr_Cristi_1996 a răspuns:

Salut am si eu aceasii problema am un router de la upc si pe mine ma lasa pe server cu adresa 192. xxx.x.xxx dar pe altii u sad ajutor!