| marian_2737 a întrebat:

Salut, ca-ti saci de ciment intra la o fundatie de 60 cm in pamant 60 afara pe o lungime de 12 m si 8 m latime?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de marca de beton pe care vrei sa o folosesti, in functie de cat de tare vrei sa fie fundatia, la fiecare marca (de la B25 - cea mai slaba - la B500) intra cantitati diferite de ciment pe metru cub de beton. Aici: http://www.rodev.ro/......cuiala.htm ai retete pentru diferite marci de beton si poti calcula singur necesarul de ciment. Succes si numai bine!