| Iunix a întrebat:

Salut, ce facultate mă sfătuiți să aleg? Finanțe și contabilitate ( finanțe și bănci ) sau management? Care dintre aceste facultăți îmi oferă o șansă mai mare să-mi găsesc un loc de muncă? Dacă vreți puteți să-mi dați și alte domenii ( facultăți ) dar aș vrea din astea două.

1 răspuns:
| StevenMetalhead a răspuns:

Finanțe și contabilitate îți oferă mai multe căi. Adică datorită lor poți lucra oriunde contabil, contabil casier, etc. Management-ul îți oferă mai mult bază de antreprenor și reglementarea corectă în instituțiile financiare. Dar știi cum, nu poți deveni director din prima zi de muncă, așa că da, ți-aș sfătui finanțe și bănci.