| mihai7777777 a întrebat:

Salut ce inseamna sesiune speciala, adica stiu ca este tot un fel de examen pentru cei ce nu ai promoovat sau ceva de genul dar este mai usor?

1 răspuns:
| Alesia87 a răspuns:

Sesiunea speciala, se da in 2 cazuri : 1. cei care sunt in anul terminal si au anumite restante din anii precedenti si sunt nevoiti sa le ia pentru a intra in licenta. 2. pentru toti cei care au nevoie de a isi lua 1-2 examene (daca sunt praguri si/sau au nevoie urgenta de credite) pentru a promova anul universitar. Aceasta sesiune speciala se da in toamna, inainte de inceperea urmatorului an universita si poti da 2 examene.Iar pentru fiecare examen platesti o anumita taxa (deoarece ar veni ca ai da pentru a 3-a oara acel examen).